Porota 2024

David Laňka

David Laňka

Režisér

Jako scenárista a režisér je podepsaný
pod dokumentárním cyklem Šance dětem, celovečerním filmem Poslouchej nebo televizním seriálem Hvězdy nad hlavou. Stojí také za videoklipy pro Františka Segrada nebo Danyla Johnsona.
Na videoklipech ho „baví, že nabízí prostor pro imaginaci a fantazii“.

Jan Drnek

Jan Drnek


Český kameraman, který se věnuje jak dramatické, tak komediální filmové a seriálové tvorbě. Mezi nejznámější díla, kterým vtiskl obrazovou podobu, jmenujme nejúspěšnější český porevoluční film Ženy v běhu, komedie Matky a Srdce na dlani nebo sportovní komedii Vyšehrad: Seryjál. Vedle hrané tvorby se věnuje také dokumentu.

Denisa Pfauserová

Denisa Pfauserová


Po absolutoriu herectví na VOŠ herecké v Praze začala působit hned na několika pražských scénách. Její první velkou rolí byla Kateřina v představení Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou divadla Pod Palmovkou. Výraznou rolí byla princezna ve filmové pohádce Řachanda či barmanka Marika v seriálu Ohnivý kuře. Dále hrála například ve filmu Nabarvené ptáče, Na střeše, Prázdniny v Provence, seriálu Ulice, Přístav a dalších. Aktivní je i jako influencerka.

Sergio Caruso

Sergio Caruso


Italský výtvarník. Po více než 10 letech práce na různých pozicích v oblasti grafického designu získal rozsáhlé zkušenosti s tištěnou grafikou, online grafikou, animovanou grafikou a ilustracemi. Díky svému osobnímu zájmu o umění je schopen kombinovat výtvarné techniky a ruční kresbu s počítačovou grafikou.

Lukáš Frlajs

Lukáš Frlajs


Už jako šestiletý daboval například ve filmech Spy Kids, Harry Potter nebo Smrtonosná zbraň. Rovněž před kamerou se začal objevovat už od dětství. Zahrál si ve filmu Nedodržený slib, v seriálu Město stínů a v dalších. Vystudoval konzervatoř v Bratislavě, poté hrál v operním představení Slovenského národního divadla Peter Grimes. Za herecký výkon v rozhlasové hře Hugo a Vavroche, kde ztvárnil roli Victora Huga, získal ocenění Liftonda. Naposledy si zahrál v pokračování Jakubiskovy legendární Perinbaby.

Kanat Torebay

Kanat Torebay


Známý kazašský filmový a televizní producent, jehož filmy Kelin a Zhat byly v minulých letech dvakrát nominovány na kazašskou obdobu Oscara. Studoval na Černigovské střední letecké škole a Kazašské státní univerzitě. Je absolventem Mezinárodní filmové školy v Praze a výkonným ředitelem Svazu kazašských filmařů, členem Turkické světové filmové asociace a Asociace kazašských producentů. Torebayova filmografie jako producenta (2002-2018) zahrnuje filmy Domov u Solného jezera, Vlčí hodina, Moksham, Denní stráž, Mustafa Shokai, Kelin, Uranium Typhoon, Trace, Kempir, Zhat, Strážce Světla a další.